Stop nežádoucím hovorům!!!

bg angle

V době, kdy je mobilní telefon stále po ruce, se častokrát setkáváte s nežádoucími hovory od neznámých čísel. Ze slušnosti to pravděpodobně zvednete, nicméně Váš klid a soukromí je narušeno. Může to být mnohdy frustrující a volaného neumíte odmítnout. My jako call centrum respektujeme platnou legislativu a neprovádíme hovory, které jsou v dnešní době „nelegální“. Víme, že některá call centra nově platnou legislativu ignorují, a proto jsme se rozhodli, že sepíšeme užitečné tipy a techniky, které by Vám mohly pomoci od rušení ze strany „telešmejdů“.

 1. Blokování čísel: Využijte funkci blokování čísel, kterou nabízí většina smartphonů. Po zablokování konkrétního čísla Vám nebude moci dané číslo zavolat.
 2. Neprovádějte dobrovolně registraci na veřejných seznamkách, sociálních sítích, webových stránkách, kde uvedete své telefonní číslo
 3. Neregistrujte se na veřejných seznamkách: Pokud nechcete, aby vaše telefonní číslo bylo veřejně dostupné, vyhněte se zveřejňování na veřejných seznamkách, webových stránkách nebo sociálních sítích.
 4. Filtrujte telefonní čísla: V některých smartphonech je možné nastavit filtr pro neznámá čísla, který automaticky odmítá neznámá čísla nebo je přesměrovává na záznamník.
 5. Zkuste aplikaci do telefonu: Na google či apple store existuje mnoho aplikací pro blokování nevyžádaných hovorů, které Vám umožní nastavit filtry, případnězablokovat konkrétní čísla nebo kategorie čísla.
 6. Zaregistrujte se na webové stránce nevolejte.cz: jeden ze slibných projektů se zdá tento projekt, který vyvinul aplikaci + možnost zapsání do registru.
 7. Nesdílejte své číslo jinde než na e-shopech, kde je to povinné: Uvedením čísla zplnomocňujete různé webové stránky, aby s Vašim telefonním číslem mohli zacházet, jak chtějí. Primárně se jedná o stránky, které tvořit „magnet“. Dostanete zdarma 10 tipů, jak vydělat milion za jeden měsíc. Reálně ho nevyděláte, nicméně vybraná osoba už má Vaše údaje a může je využít dle svých podmínek.
 8. Primární je zdroj odkud má volaný Vaše telefonní číslo: Pokud své číslo uvádíte na svých webových stránkách nebo jste je uvedli na stránce ať už za účelem, aby Vás mohli kontaktovat zákazníci, tak jste v podstatě dali souhlas pro kontaktování za marketingovým účelem. Na webových stránkách můžete uvést za telefonní číslo do závorky (nekontaktovat za účelem marketingu). Volaný je povinen toto respektovat.
 9. Změňte telefonní číslo, které není uveřejněné nikde: Nejjednodušší cestou pro zamezení nevyžádaných hovorů je změna telefonního čísla, které si předem vyberete. Před výběrem si zkuste vyhledat číslo, které Vám chce přiřadit operátor všemi možnými vyhledávači a pokud ho nikde nenajdete je možné, že je to ideální číslo pro Vás. Toto číslo ideálně nikde neuveřejňujete. Pokud využijete jakýkoliv srovnávač, stránku, která nabízí něco zdarma, kde zadáte e-mail, telefon.

Nejčastěji se nás ptáte

Je legální, že mi volají firmy, které prodávají Bitcoin na číslo, které jsem nikdy neuveřejnil?

Toto není legální a lze tento hovor, pokud si zaznamenáte informace o hovoru nahlásit na příslušné úřady – ČTÚ, GDPR. Z hovoru se snažte vytěžit odkud Vaše číslo získali. Pokud uvedou veřejně dohledatelnou stránku máte smůlu. Pokud však využívají nelegálně „kradené“ databáze kontaktů, tak dané firmě volajícího hrozí pokuta až ve výši 5 mil. Kč

Je legální, když mi volá firma nabízející energie na číslo, které jsem nikdy neuveřejnil?

Jedná se o stejný případ jako u Bitcoinu. Volající nemá právo Vás kontaktovat s touto nabídkou. Přístup by měl být obdobný.

Jak rychle ukončit hovor s otravným telefonistou?

Nejjednodušší cestou, jak ukončit hovor je, že si volaného vyslechnete a řeknete: děkuji za nabídku, ale nemám zájem, mějte se hezky, nashle a hovor vypnete. Hlavní je ať nenecháte volaného argumentovat.

Může mi zavolat finanční poradce, kterého neznám?

Jako ve všech případech Vám cizí finanční poradce nemůže zavolat, pokud neuvedete svůj kontakt na veřejných stránkách, případně nebudete uvádět svůj kontakt na tzv. „magnet“ stránky. Na těchto stránkách většinou dostanete 5 tipů, jak vydělat 1 milion během 1 týdne.

  Nezávazná poptávka

  bg angle

  Z našeho blogu

  ramitel background